Fitness dünyasında inovasyon!

FitSkor®, yaşınıza ve cinsiyetinize göre fitness seviyenizi sayısal olarak ifade eden,
dünyadaki ilk ve tek objektif puanlama sistemidir.

Generic image
Nasıl hesaplanır?

FitSkor®, fitness eğitmeni eşliğinde yapılan fiziksel test verileri kullanılarak ScoreSoft® yazılımında hesaplanır ve değerlendirilir.

Generic image
Neler ölçülür?

FitSkor®'un hesaplanması için, sağlığa ilişkin fitness bileşenleri olan kalp gücü, kas gücü, vücut kompozisyonu ve esneklik ölçülür.

Generic image
Neden önemli?

FitSkor®, fitness seviyenizi, eksik ve güçlü taraflarınızı, bunların sağlığınızı nasıl etkilediğini gösterir. Sağlığınızı riske atmadan nasıl egzersiz yapmanız gerektiğini ortaya çıkarır.

Generic image
Kimler için?

FitSKor 18 - 65 yaş arası yetişkinleri kendi yaş ve cinsiyet gruplarına göre değerlendirmek için tasarlandı. Çok yakında 65 yaş üstü yetişkinler için Senior Fitness Check-Up ve çocuklar için Junior Fitness Check-Up hizmetlerimiz başlayacaktır.

Ölçmezsen Bilemezsin!

FitSkor® fiziksel sağlığınızı etkileyen, buz dağının altındaki fitness bilgilerini gün yüzüne çıkarır.
Dışarıdan bakarak göremediğiniz bileşenlerin seviyelerini gösterir.

Gerçekten fit misin?

Ne kadar fit olduğunuzu aynada, tartıda göremezsiniz.
Birkaç kilo fazlanız olması fit ve sağlıklı olmadığınız anlamına gelmez.
Ne kadar fit olduğunuzu, fiziksel test verileri ile hesaplanan FitSkor® ile görebilirsiniz.

FitSkor®'unu öğrenmeye hazır mısın?

FitSkor'unuzu öğrenmek için ücretsiz kayıt olun.
Kayıt olduktan sonra Fitness Check-Up randevusu oluşturabilirsiniz.

Kayıt ol

FitSkor® nasıl oluşur?

Fitness eğitmeni eşliğinde yapılan Fitness Check-Up protokolü kapsamında kalp gücü, kas gücü (alt ekstremite, üst ekstremite, gövde), vücut kompozisyonu ve esneklik ölçülür. Sadece MeMap eğitmenlerinin kullanabildiği ScoreSoft® yazılımı, bu bileşenleri tek tek değerlendirir ve sağlığınıza katkı oranlarına göre tek bir puan şeklinde FitSkor®’unuzu hesaplar.

Generic image
Kalp Gücü

Kalp gücü solunum, dolaşım ve kas sistemlerinin, oksijeni kullanabilme kapasitesini ifade eder. Bu kapasiteyi rakamlarla ifade edebilmek için maxVO₂ terimi kullanılır. MeMap eğitmeni kalp gücünüzü ölçmek için mevcut sağlık durumunuza göre en uygun test protokolünü seçer. Kalp gücü, egzersiz stratejinizi etkileyecek en önemli fitness bileşenidir.

Generic image
Kas Kuvveti

Kas kuvveti, alt ekstremite, üst ekstremite ve gövde olmak üzere üç kas grubunu ifade eder. Bu kasların kuvvetleri, MeMap eğitmeni eşliğinde yapılan fiziksel testlerle ayrı ayrı ölçülür. Her bölgenin FitSkor®'a katkısı farklıdır. Kas kuvveti egzersizlerinde hangi bölgeye öncelik verileceğine FitSkor® ölçümlerine göre karar verilir.

Generic image
Esneklik

Günlük fiziksel aktiviteleri en fazla etkileyen bölgelerin esnekliğini ifade eder. Esnekliği değerlendirmek için bacak arkası ve bel kaslarının esnekliğini ölçen otur-uzan testi kullanılır. MeMap eğitmeninin gerekli gördüğü durumlarda goniometre ile daha ileri esneklik ölçümleri yapabilir.

Generic image
Vücut Kompozisyonu

Vücuttaki yağ ağırlığının toplam ağırlığa oranını ifade eder. Bu oranın idealden yüksek olması kadar düşük olması da çeşitli sağlık sorunlarına yol açar. Vücut kompozisyonu ölçümünde kullanılan yöntem, merkez veya eğitmene göre farklılık gösterebilir. Fakat puanlamada yağ oranı kullanıldığı için bu farklılık sonuçlarınızı etkilemez.

Her bileşenin sağlığa katkısı farklı.

Fitness bileşenleri, sağlığınıza katkı yapma oranlarına göre bir araya gelerek FitSkor®'u oluştururlar. Kalp gücü, FitSkor®'a katkısı en çok olan bileşendir. Kalp gücü ne kadar iyiyse kalp-damar hastalıkları ve bunlara bağlı erken ölüm riski de o kadar düşüktür. Yüksek kalp gücü, daha fazla enerji sarfiyatına imkan verdiği için kilo yönetimine de yardımcıdır. Kas esnekliği, günlük fiziksel aktiviteleri daha konforlu hale getirerek yaşam kalitenizi etkiler. Esneklik, sağlığınızı diğer bileşenlere göre daha az etkilediği için FitSkor®'da daha küçük bir dilime sahiptir.

Kişiye özel egzersiz reçetesi

MeMap, FitSkor® ile ortaya çıkan fitness seviyenize, eksik ve güçlü taraflarınıza uygun, bireysel egzersiz stratejileri geliştirir. Doğru ve sürdürülebilir hedefler belirlemenize yardım eder. Sağlığınızı riske atmadan nasıl egzersiz yapmanız gerektiğini ortaya çıkarır. Sizin için en verimli egzersiz türünü gösterir ve ihtiyacınız olmayan egzersizlerle zaman kaybetmenizi engeller. Tekrar edilen ölçümlerle yaptığınız egzersizlerin gerçekten bir işe yarayıp yaramadıklarını gösterir.

FitSkor®'un senin için ne ifade ediyor?

Kayıt ol & Randevu al

MeMap merkezlerini ve eğitmenlerini görebilmek için ücretsiz kayıt olun.
Kayıt olduktan sonra istediğiniz MeMap hizmeti için randevu oluşturabilirsiniz.

Kayıt ol